Zajímavosti ze světa motorů

Pečujte o pneumatiky správně a prodlužte tak jejich životnost

Každá pneumatika je vyrobena tak, aby byla péče o ní takřka minimální. Pneumatiky jsou totiž bezúdržbové a to znamená, že není třeba je jakkoliv omývat, impregnovat nebo lakovat. Když tedy řekneme „prodloužení životnosti pneumatik“, hledáme spíše způsob jak zařídit, aby pneumatiky sloužily i nadále. Nabízíme Vám užitečné a praktické rady od odborníků z ELLIUM CARS - Autoservis a Pneuservis Praha.

Správně nahuštěné pneumatiky

Základem je správně nahuštěná pneumatika. Jedině tak zajistíme optimální přilnavost k vozovce a valivý odpor. Podhuštěné nebo naopak přehuštěné pneu nejenže neposkytují optimální jízdní komfort a bezpečí, ale také nedokážou zajistit maximální výkon. Nahustit pneumatiky by měl zcela jistě umět každý motorista. Pneumatiky si zdarma „dofouknete“ u jakékoliv pumpy. Pro zlepšení tlaku doporučujeme plnění dusíkem, protože dusík udržuje při změnách teploty v pneumatikách stejný tlak. Huštění dusíkem a kontrolu Vašich pneu Vám zajistí Pneuservis Praha.

Vyvažování letních a zimních pneumatik

Vyvážíme-li správně pneumatiky, zajistíme vyšší komfort jízdy a maximální kilometrový výkon. Vyvažování se provádí standardně jednou dvakrát za rok, a to když nás čeká výměna pneumatik. Neměli bychom ovšem na toto období spoléhat a navštívit pneuservis vždy, pokud cítíme chvění ve volantu, auto se stáčí k jedné straně. Nesprávně vyvážená pneumatika se rychleji sjíždí a pozorujeme úbytek vzorku. V této fázi je již nutné koupit novou pneumatiku, neboť pneu bez vzorku ztrácí své vlastnosti a nezajistí potřebnou bezpečnost. Maximálně doporučujeme využívat letní a zimní pneumatiky v období, pro které jsou určeny.

Geometrie náprav

Seřízená geometrie je základním bodem pro rovnoměrné sjíždění pneumatik. Geometrii doporučujeme seřídit zejména u starších automobilů, ale jednou za čas by měl každý motorista navštívit pneuservis a správné seřízení geometrie si nechat zkontrolovat. Tento úkon zabere minimum času i nákladů oproti případnému shánění a nazouvání nových pneumatik, které by byly kvůli nesprávnému seřízení nerovnoměrně sjeté.

Tak, jako člověk potřebuje preventivní prohlídky u lékaře, i Váš vůz si zaslouží pravidelnou péči. Pneuservis a autoservis Praha ELLIUM CARS nabízí motoristům veškeré služby a servis, disponuje odborným personálem, který zajistí, aby Vaše auto bylo v naprostém pořádku. Více informací naleznete na elliumcars.cz

AC Půjčovna - pronájem dodávek po celé ČR

AC půjčovna slouží jako přední autopůjčovna dodávek a půjčovna užitkových vozů. K zapůjčení nabízí bezpočet typů užitkových aut do 3,5 t, pronajme Vám dodávky ve všech větších městech (např. Brno, Praha, Ostrava, Olomouc)

Užitkové vozy a auta všech typů a značek

Mezi nejžádanější užitkové vozy patří bezesporu dodávky Ford Transit. Bazar AC Dodávky pak vozidla Ford a další použitá auta a užitkové vozy nabízí i k prodeji - navštivte bazar ACdodávky.cz.