Zajímavosti ze světa motorů

Mercedes-Benz Sprinter

Server motortrend.com testoval oblíbenou dodávku Mercedes-Benz Sprinter. Testovaný vůz byl vybaven turbo-dieselovým motorem 3.0 V6 o výkonu 188 koní (138 kW) s automatickou převodovkou a dvěma místy k sezení.

Mercedes Sprinter

I když jsou automobily Mercedes-Benz známy hlavně díky svým luxusním a terénním vozům, firma již přes sto let vyrábí i užitkové automobily, dodávky, nákladní vozy i autobusy.

Dodávka Mercedes-Benz Sprinter byla na evropský trh poprvé uvedena v roce 1995 a na americký dokonce až v roce 2001. V Americe byl nejprve přijímán s rozpaky. Za to vděčil zejména svému vzhledu, který byl v pro Američany nezvyklý a moc „evropský”. Díky svým výborným vlastnostem však svou počáteční averzi Američané překonaly a v následujících letech se Sprinter stal velmi oblíbenou dodávkou. Dokonce se díky němu v Americe začali prodávat i další evropské dodávky.

Pořizovací náklady jsou u Mercedesu trochu vyšší než u jiných dodávek. Za své peníze ale dostanete kvalitní a spolehlivou dodávku plnou užitečných "vychytávek".

Mercedes-Benz Sprinter se vyrábí v obrovském množství provedení. Základní varianty dodávky jsou nákladní dodávka, minibus, osobní dodávka a dodávka s korbou. Kromě toho můžete potkat Sprintery upravené na sanitku, obrněnou dodávku, dodávku s mrazákem nebo luxusní dodávku, která v nejlepší verzi předčí i mnohé limuzíny.

Sprinter jako obytná dodávka

Mercedes Winnebago

Asi nejkrásnější je Mercedes-Benz Sprinter upravený jako obytný vůz. Verze označovaná jako Winnebago Itasca Reyo 25T RV je opravdovým klenotem. Dodávka je postavena na podvozku Sprinteru F50 a je vybavena výsuvnou stěnou, luxusními koženými sedačkami, krásným nábytkem a pohodlnou a prostornou postelí.

Dodávka Mercedes-Benz Winnebago je o trochu širší než běžný sprinter. A samozřejmě i podstatně těžší. Přesto je třílitrový diesel dostatečně silný a poskytuje dodávce slušný výkon i v kopcovitém terénu.

Parkování je na takhle velkou dodávku překvapivě snadné. Sprinter Winnebago je vybavený jednou parkovací kamerou a dvěma bočními kamerami, které se automaticky zapnou při použití blinkru. Řidič tak má ideální přehled o okolí vozu.

I když jde samozřejmě o dosti drahou obytnou dodávku, Mercedes-Benz Sprinter Winnebago nabídne svému majiteli obrovský komfort a velmi dobré jízdní vlastnosti. Cesta na dovolenou s takovou dodávkou musí být skvělý zážitek pro každého milovníka obytných vozů.

AC Půjčovna - pronájem dodávek po celé ČR

AC půjčovna slouží jako přední autopůjčovna dodávek a půjčovna užitkových vozů. K zapůjčení nabízí bezpočet typů užitkových aut do 3,5 t, pronajme Vám dodávky ve všech větších městech (např. Brno, Praha, Ostrava, Olomouc)

Užitkové vozy a auta všech typů a značek

Mezi nejžádanější užitkové vozy patří bezesporu dodávky Ford Transit. Bazar AC Dodávky pak vozidla Ford a další použitá auta a užitkové vozy nabízí i k prodeji - navštivte bazar ACdodávky.cz.